Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok XII; No 2760

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

 

Jedna laudacja dziennie...

 

.

Kwiatki dla min. Sikorskiego
za cywilną odwagę.

"W Polsce nie brak ludzi myślących tak jak Behring Breivik, który strzelał do rodaków, by obalić rząd, ponieważ uważa, że jest on pozbawiony prawnego i politycznego tytułu do rządzenia - "

powiedział dziś w Londynie szef polskiego MSZ Radosław Sikorski. (27.7.2011).
Piękny to przykład obywatelskiej postawy i odwagi.
Sikorski wie, że cały świat z pogardą i potępieniem odnosi się do norweskiego kryminalisty, ma na tyle jednak odwagi, by jasno określić swoją przynależność.
A ma się czym chwalić. Cytuję ocenę z innego źródła:

"Jeszcze jedna bitwa, dorżniemy watahy. Donku, 
panie marszałku, liczymy na pana w poniedziałek"

"Tę dyplomatyczną sentencję obecny minister spraw zagranicznych RP, Radosław Sikorski, wykrzyczał w 2007 r. pod adresem członków zaplecza politycznego legalnie urzędującego gabinetu Jarosława Kaczyńskigo." (cytat komentarza)
Jeśli dorzucić innych tego rodzaju działaczy, Palikota wraz z kumplem patroszących śp. Prezydenta, Ryszarda C. - mordercę Marka Rosiaka, Niesiołowskiego głoszącego filozofię patologicznej nienawiści, no i prof. Nałęcza, co to każdą cene chce płacić... Do tego towarzystwa wspaniale pasuje też jego wielebność ksiądz biskup Tadeusz Pieronek. Jak bluźnie czasem chrześcijańską miłością, to czarna inkwizycja staje przed oczyma. Można by wymienić jeszcze sporą garstkę wysoko ustawionych działaczy, ale już i tak mamy porządną jaczejkę, jak widać odważną jaczejkę. Jeśli przegrają wybory, pewnie będą spełniać swoje posłannictwo. A mają legalne możliwości zakupu nawozów, jako posiadacze włości, mają też dostęp do broni. Odpowiednie niezależne organa powinny być czujne.. 

[QZE08::081];kwpol03p22;[QEP84::050];[QEQ00::183]
w sieci 30.7.2011; nr 2760

 

 


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

  Site Meter