Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok XII; No 2759

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

 

Jedno zdumienie dziennie...

 

.

Światełko na końcu politycznego tunelu.

Trybunał Konstytucyjny uznał, że przepis Kodeksu karnego - przewidujący karę do trzech lat więzienia za publiczne znieważenie prezydenta RP - jest zgodny z ustawą zasadniczą. "Prezydentowi jest należny szczególny szacunek i cześć" - uzasadniał decyzję Trybunał.

Oczywiście przepis ten obowiązywał przez ostatnie lata, był tylko źle, tendencyjnie interpretowany. Teraz, kiedy rzecz jest jednoznacznie określona miejmy nadzieję, że te wszystkie pyskacze, pętaki moralne, cała ta polityczna gównateria która plugawiła najwyższy urząd za poprzedniej prezydentury i niewątpliwie przyczyniła się do smoleńskiej tragedii, dobrowolnie podda się wymiarowi sprawiedliwości zamiast oczekiwać na skomplikowany, kompromitujący proces. Tuszę, że członkowie Rządu, wicemarszałek Sejmu i cała ta ferajna rządowych przydupasów, jako wybrańcy narodu, ludzie honoru, dobrowolnie zrzekną się immunitetu poselskiego, spakują swoje osobiste manele i udadzą się do pierdla wedle miejsca zamieszkania z prośbą o kwaterunek. 
Jestem święcie przekonany, że atmosfera polityczna w kraju nabierze kultury, ludzie odetchną z ulgą i zaczną cenić uczciwych polityków. Chwilowo ucierpieć mogą niektóre ministerstwa czy Sejm, ale szybko rzecz wróci do równowagi. 
A po trzech latach, kiedy honorowi więźniowie wrócą do społeczeństwa, atmosfera będzie inna i na chamskie rozróby nie będzie miejsca ani akceptacji.  
Tak więc głowa do góry! 
Widać światełko na końcu długiego, ciemnego tunelu...
Jeszcze Polska...

PS
Warto przy okazji wspomnieć, że podczas gdy 'antykomorowi' narobiono tyle idiotycznych świństw, w istocie samobójów, strona 'antykaczorowa' działała przez szereg lat i nikt palcem nie kiwnął. Interesujący przegląd działalności tej strony, która ostatnio zawiesiła swoją działalność, obejrzeć można tu.
(trzeba zaakceptować ostrzeżenie wprowadzone chyba dla niespodzianki)

[QZE08::076];[QEP95::013]
w sieci 25.7.2011; nr 2759

 

 


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

  Site Meter