Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok XII; No 2737

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

                       

Jedno zdumienie dziennie...

 
.
 

Ojcostwo w wieku lat 94.

Kilka tygodni temu prasa światowa podała wszem i wobec, że pani Shakuntala Devi mieszkająca w Indiach w stanie Haryana porodziła syna w wieku 51 lat, któremu nadano imię Vikramjeet. Rzecz sama w sobie warta uwagi, ale jeszcze ważniejszą rzeczą okazało się ojcostwo malucha. Okazuje się, że ojciec Ramjit Raghav, wedle uznanych dokumentów liczy sobie 94 lata (choć sam podaje, że ma ponad setkę). Na dodatek nie ma praktyki w robieniu dzieci. Jest to jego potomek pierworodny. 
Swój wigor zawdzięcza diecie. Dziennie pije trzy litry mleka, zagryza migdałami w ilości pół kilograma i uzupełnia kalorie pól kilogramem topionego masła ghee (Sklarowane masło używane w kuchni indyjskiej, używane też na podpałkę przy spalaniu zwłok. Nie wiem czy jest teraz w handlu w Polsce, ale w momencie zapaści aprowizacyjnej w kraju w latach siedemdziesiątych sprzedawano importowane z Indii ghee w puszkach).
Pan Raghav, rolnik który w młodości był zapaśnikiem, jest bardzo pewny siebie i zasmakował w tej robocie. W przyszłym roku zamierza spłodzić następnego potomka. Jest przekonany, że wychowa syna i zaprasza by go odwiedzić za dziesięć lat aby się o tym przekonać. Umrze tylko jak go ukąsi czarny wąż, co jest jego zdaniem, mało prawdopodobne. 
Niezwykłe urodziny zostały potwierdzone przez głównego lekarza szpitala w Kharkhoda, Dr Paramjeet Singh. Miejmy nadzieję, że dla rodzinnego szczęścia żadnemu z miejscowych medyków nie przyszło na myśl by przeprowadzić test genetyczny DNA. 


Ramjit Raghav (94 l.)

 
Shakuntala Devi, Haryana, Indie (54 l.)

Poprzedni rekord ojcostwa w dojrzałym wieku należał do Nanu Ram Jogi, też Hindusa. Mając lat 90 spłodził potomka w r. 2007, ale miał w tej robocie nieporównanie większą praktykę. Było to jego 21-sze dziecko. 

[QZE07::184];[QEP90::221]
sieci 20.6.2011; Nr 2737

 

 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

(wybrane z publ. R. Antoszewskiego)

  Site Meter