Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok XI; No 2599

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

 

                                                                    

Jedno zarechotanie dziennie...

.

"Na Miedwiediewa Warszawa czeka jak na papieża"

"Na Miedwiediewa Warszawa czeka jak na papieża" - pod takim tytułem „Niezawisimaja Gazieta” publikuje artykuł na temat przygotowań do wizyty Dmitrija Miedwiediewa w Warszawie. Dziennik sugeruje, że w Warszawie czekają na niego "niemal jak na papieża".
(
mm/IAR)
http://kresy24.pl/showNews/news_id/13882/

I znów Emigracja ma prawo czuć się pokrzywdzona. Nie wiadomo gdzie i kiedy celebrowana będzie główna msza. Można sądzić, że pod Pałacem Prezydenckim. Tak by wypadało. 
Z papieskimi wizytami zawsze była związana jakaś beatyfikacja. Można sądzić, że beatyfikowany będzie były Prezydent PRL gen. Wojciech Jaruzelski. W tej specjalnej sytuacji religijno-politycznej beatyfikację można zapewne, za zgodą władz, przeprowadzić za życia. 
Tymczasem, wedle dobrze poinformowanych źródeł z Vanuatu, Komorowski jest zajęty ćwiczeniami podejścia do ucałowania ręki pańskiej. Mówi się, że w kaplicy pałacowej ma woskową figurę Wysokiego Gościa i co rano, czuć świt, robi podejścia ćwiczebne (p. zdjęcie). Wedle tych samych źródeł (silna presentacja Chin w Vanuatu), przygotowaniami zajety jest też sam Wielki Gość. Codziennie pod okiem swojego mistrza Putina ćwiczy się w sztuce połykania kija od szczotki. 

 

Jedna rzecz budzi jednak uzasadniony niepokój. Aby przypadkiem, beatyfikant gen. Jaruzelski, podczas najtajniejszych obrad o narodowym bezpieczeństwie nie wypalił z żądaniem rosyjskiej pomocy. Miedwiediewowi nie będzie wypadało odmówić, Komorowskiemu komentować. I tak może dojść do powszwechnej szczęśliwości. 

Warto też zauważyć, że choć hasła:

"Kropidło i różaniec w dłoń,
Bolszewika goń, goń, goń.."

"Raz sierpem, raz młotem
w czerwoną hołotę"

są najlepszym wykwitem polskiej poezji ulicznej, na czas pobytu Gościa należy powstrzymać się od ich prezentacji. Bo mogłoby to być źle zrozumiane. 

[QZE07::170];[QEP90::021]
w sieci 5.12.2010; Nr 2599

 

 


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

(wybrane z publ. R. Antoszewskiego)

  Site Meter