Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok XI; No 2588

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

 

Jedno zdumienie dziennie...

 

.

Ocieranie się 
(o zdradę)

"Wyjazd Macierewicza i Fotygi do USA ociera się o zdradę"
Absolutny skandal, ocierający się wręcz o zdradę - tak rzecznik rządu Paweł Graś określił pomysł, by Antoni Macierewicz i Anna Fotyga zwrócili się do republikańskich kongresmanów z USA o pomoc w wyjaśnieniu przyczyn katastrofy smoleńskiej

Wreszcie padła konkretna wypowiedź na wysokim szczeblu.
Domaganie się prawdy 'ociera się o zdradę'. Czego, ew. kogo? 14.11.10
 

Wizyta Fotygi i Macierewicza to inicjatywa kuriozalna, trzeba przecież poczekać na wyniki śledztwa. Ta wizyta niewiele może załatwić, przecież jeszcze nic nie ustalono w śledztwie dotyczącym katastrofy - powiedział w programie "Fakty po faktach" na antenie TVN24 poseł SLD Tadeusz Iwiński.

Po siedmiu miesiącach niczego nie ustalono a dowody zniszczono. Święta racja. 14.11.10
 

Rząd zachowuje się jak wystraszony piesek w stosunku do państwa, które niekoniecznie musi być zainteresowane pokazaniem prawdy, a jednocześnie oskarża o zdradę tych, którzy chcą dojść do prawdy - Jarosław Kaczyński.

Prawdy mu się zachciało! Na Sybir z nim! 15.11.10
 

Spór wokół wyjazdu Anny Fotygi i Antoniego Macierewicza do Stanów Zjednoczonych przybiera na sile. Premier Tusk uznał "za rzecz z gruntu nieprzyzwoitą to, co wyprawia wokół katastrofy smoleńskiej grupa polityków związana z PiS".

Hm, a jak nazywa się to co wyprawia rząd? 16.11.10
 

Wizyta dwóch ważnych polskich polityków w Waszyngtonie powinna być rzeczą poważną. Czuję się nią upokorzony - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 szef MSZ Radosław Sikorski.
Sikorski
stwierdził, że Kongres USA nie ma w tej sprawie żadnych kompetencji. - To, że z katastrofy smoleńskiej robi się politykę, świadczy o złym smaku tych osób - skomentował Sikorski.

Sikorski znany jest z niezwykle subtelnego poczucia smaku 
i szacunku dla godności (p. niżej.) 16.11.10
 

- Wiąże nas stanowisko prokuratury rosyjskiej o unieważnieniu zeznań kontrolerów lotu ze smoleńskiego lotniska - poinformował wczoraj prokurator Ireneusz Szeląg, szef Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Uśmiałem się jak norka. Czy to nie jest zdrada ? 20.11.10
 

"Macierewicz wierzy w sukces wyprawy czy ma nas za kretynów?" działacz SD Paweł Piskorski],

A istnieje inna możliwość?. Chyba lepiej nazwać się kretynem niż zdrajcą. 20.11.10
 

Przedstawiciele PiS, Antoni Macierewicz i Anna Fotyga spotkali się z przedstawicielami amerykańskiej Krajowej Rady Bezpieczeństwa Transportu.
Po spotkaniu powiedzieli, że ich rozmówcy byli zszokowani sposobem traktowania rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej oraz tym co działo się na miejscu tragedii.

Czy mogli być nie zszokowani, jeśli mają odrobinę zdrowego rozsądku? 21.11.10
 

Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych pod przewodnictwem szefa MSWiA Jerzego Millera zwróciła się z pytaniem do amerykańskiej Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu. Komisja badająca przyczyny katastrofy smoleńskiej zapytała Amerykanów jak reagować w przypadku niedostatku informacji od strony rosyjskiej.

A tu Jureczek leci do Wuja Sama ze skargą, że Włodzio i Dmitruś 
są niegrzeczni, chowają przed nim zabawki. Może Wuj Sam da im klapsa?
Jureczkiem na pewno zajmie się rosyjska prokuratura. I słusznie! To jest zdrada Rosji!
Oczywiście Wuj Sam klapsa nie da, bo mogłoby to być źle przyjęte. 22.11.10

 
A tu dla przypomnienia (to było pięć miesięcy po wypadku):

Zdaniem Sikorskiego dotychczasowa bardzo dobra współpraca przy badaniu wypadku pokazuje, że wybraliśmy dobrą metodę jego badania, opierając się na konwencji chicagowskiej i umowie o wzajemnej pomocy prawnej.
Obydwaj ministrowie podkreślali postępujące polepszenie stosunków pomiędzy Polską i Rosją. Według Rosjanina relacje obecnie rozwijają się "bardzo intensywnie".
- Zawdzięczamy to nie tylko tej strasznej tragedii smoleńskiej, która się wydarzyła i w jakiś sposób połączyła nasze narody, ale uważam, że przyczyna jest głębsza - zaznaczył Ławrow.
(tvn24, 2.9.10)
Ławrow pytany o sprawę smoleńską odparł, że Rosjanie i tak robią już więcej niż muszą. 2.9.10 (xxxx)

Dalej nie ma co komentować.
Dodam tylko, że od samego początku 'wypadku smoleńskiego' zdołałem, z uporem kolekcjonera, zrobić kilkaset wypisów z wypowiedzi na ten temat. 
Jak to wszystko zebrać razem i usunąć nazwiska, wychodzi z tego niesamowity bełkot. Bełkot pijanych dzieci we mgle. Pełno sprzeczności, kompletnych bzdetów, wreszcie łgarstwa i histerycznych prób odwrócenia uwagi od istoty rzeczy. Ale zgroza ogarnia kiedy dopisze się nazwiska. Są tam ministrowie, prezydenci, premierzy, profesorowie, znawcy problemów lotnictwa, zawodowi lotnicy, prawnicy, no i publicyści polityczni obu krajów i obu czasów. Wszystko zgodnie z zasadą wolności słowa. A rząd 'rżnie głupa'.
Trzeba będzie to kiedyś zestawić. 

RA

[QZE04::133]; W-Smol2
w sieci 22.11.2010; Nr 2588

 

 


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

  Site Meter