Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok XI; No 2565

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco


Jedno zdumienie dziennie....

 
.
 

Wreszcie koniec z terroryzmem w lotnictwie cywilnym.

Izraelscy uczeni opracowali niezawodną metodę pozwalającą na wykluczenie zamachów terrorystycznych w lotnictwie cywilnym. 
Pasażer jak zwykle przechodzi przez kontrolę dokumentów gdzie podpisuje oświadczenie, że nie przewozi żadnych materiałów wybuchowych i że zdaje sobie sprawę ze skutków fałszywego oświadczenia. Następnie wchodzi do specjalnej komory absolutnie dźwiękoszczelnej gdzie potraktowany zostaje milisekundowym impulsem mikrofalowym połączonym z silnym polem elektromagnetycznym, i jeszcze czemś, co tymczasem jest tajemnicą uczonych. Jeśli pasażer rzeczywiście nie ma żadnych materiałów trefnych, nawet nie wie o badaniu, nic nie czuje i natychmiast otwierają się drzwi wyjściowe z kamery. Jeśli natomiast ma coś wybuchowego, następuje eksplozja. Tylko obsługa lotniska o tym wie, przygotowanych na tę okoliczność jest kilka komór dla płynności obsługi. Nad halą wylotów z wysokiego komina ulatnia się fioletowy dym wraz z pasażerem, a megafony podają wiadomość, że zwolniło się jedno miejsce na linii np Jerozolima - Waszyngton. Problemów nie ma żadnych, żadnych macanek, zdejmowania turbanów, itp. Pasażer jest w ramionach hurys i wszelkie dokumenty razem z nim. Podobnej próbie poddawany jest bagaż na odpowiednio zmodyfikowanej taśmie transportowej. 
Widmo zamachów terrorystycznych zostało opanowane. Wkrótce podobne urządzenia zamontowane zostaną przy wyjściu do ważniejszych budynków publicznych, teatrów itp. 

podrzucił Klimek, ufantazjował nieco RA
[QZE07::145];[QEP84::093]
Nr 2565; w sieci 31.10.2010

 

 


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

  Site Meter