Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok XI; No 2533

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

 

odmładzające kwiatki polityczne

 

.

 Poczułem się młodszym o całe pięćdziesiąt lat..

Śledztwo ws. katastrofy jest dla nas priorytetowe. Robimy wszystko szybciej niż wymagają tego od nas procedury międzynarodowe - oświadczył minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow na wspólnej konferencji prasowej z szefem polskiego MSZ Radosławem Sikorskim. Dodał, że polsko-rosyjska współpraca w tej kwestii jest bezprecedensowa.

Zdaniem Sikorskiego dotychczasowa bardzo dobra współpraca przy badaniu wypadku pokazuje, że wybraliśmy dobrą metodę jego badania, opierając się na konwencji chicagowskiej i umowie o wzajemnej pomocy prawnej.

Obydwaj ministrowie podkreślali postępujące polepszenie stosunków pomiędzy Polską i Rosją. Według Rosjanina relacje obecnie rozwijają się "bardzo intensywnie".
- Zawdzięczamy to nie tylko tej strasznej tragedii smoleńskiej, która się wydarzyła i w jakiś sposób połączyła nasze narody, ale uważam, że przyczyna jest głębsza - zaznaczył Ławrow.
(tvn24, 2.9.10)

Ławrow pytany o sprawę smoleńską odparł, że Rosjanie i tak robią już więcej niż muszą.

Poczułem się jakbym w wehikule czasu znalazł się w PRL lat piećdzisiątych.
Brak tylko PPP (Przyjaźń, Przykład, Pomoc).
Ludzie niby inni, ale może to przestrojeńcy?


Rzepa: ... obecnie w Moskwie w siedzibie Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) odbywa się spotkanie przedstawicieli rosyjskich i polskich "na temat stanu zaawansowania prac nad zabezpieczeniem wraku samolotu". - Chodzi m.in. o opłotowanie miejsca gdzie wrak się znajduje i ustawienie zadaszenia - powiedział. (wp 2.9.10)

Pan Rzepa nie powiedział, że teraz, po pięciu miesiącach leżenia na placu pod gołym niebem wrak pewnie nie nadaje się nawet na żyletki. W każdym razie jako dokument w dochodzeniu nie ma żadnego znaczenia.
Ale na wszelki wypadek wraku nie dostajemy.. A nuż by wścibscy coś znaleźli?
Po trzech tygodniach od tej narady sprawa nie ruszyła z miejsca, prasa podaje zdjęcia.
O czarnych skrzynkach nie ma mowy, o archeologach zapomniano,
a kawałki samolotu można przywieść ze Smoleńska jako upominki,
 choć całe lądowisko przekopano a drzewa wycięto.

Tak wrak czeka na dach:

p. filmik: www.tvn24.pl/0,1671891,0,1,tak-wrak-czeka-na-dach,wiadomosc.html


Anna Sikora (PiS) chce wiedzieć - Dlaczego premier zaaprobował przejęcie obowiązków prezydenta przez (ówczesnego) marszałka sejmu Bronisława Komorowskiego, przed zidentyfikowaniem ciała prezydenta (Lecha Kaczyńskiego) i stwierdzeniem jego zgonu - mówiła posłanka PiS.
Zgodnie z art. 131 Konstytucji marszałek sejmu tymczasowo, do czasu wyboru nowego prezydenta, wykonuje obowiązki głowy państwa w razie m.in.: śmierci urzędującego prezydenta; zrzeczenia się urzędu przez prezydenta; uznania przez Zgromadzenie Narodowe trwałej niezdolności prezydenta do sprawowania urzędu ze względu na stan zdrowia. (wp 9.9.10)

Pani Sikora zapomniała, że zbiorowe (po wsiem) świadectwo zgonu wystawił natychmiast po wypadku, pewnie zanim jeszcze dojechały karetki, sam gubernator Smoleńska, a Komorowski dowiedział się o tym niewiele później z samego Kremla. Po co jakaś tam Konstytucja i Zgromadzenie Narodowe?
Nie dajmy się zwariować superpoprawności politycznej!


To tylko kilka z odmładzających pigułek z setek podobnych wyłażących z komputera..

dosłowne cytaty z prasy, komentarz oznaczony petitem
[QZM04::104];[QEP82::319]3;Pig-sm
w sieci 21.9.2010; nr 2533

 

 


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

  Site Meter