Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok XI; No 2524

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

Jedno zdumienie dziennie... 

.
 

Zatrzęsienie noworodków po trzęsieniu w Nowej Zelandii.

W przeciągu 24 godzin po trzęsieniu ziemi w Christchurch (Wyspa Południowa NZ), najsilniejszego w ostatnich dziesięcioleciach, miejscowy szpital zanotował rekordową liczbę urodzeń. Aż dwadzieścia jeden Nowozelandczyków zdecydowało się wyskoczyc na nasz świat. Takiego urodzaju nie było jeszcze żadnej soboty.  
Pierwsze maleństwo przyszło 10 minut po pierwszym trzęsieniu, kiedy wszyscy uciekali dokąd mogli. Inna kobieta wspomina, była już w szpitalu, kiedy cała maszyneria lecznicza zaczęła lecieć w jej stronę. Przeraziła się, czy to przypadkiem nie ona była przyczyną zachwiania świata...

Informacja ta zbiega się z coraz bardziej niepokojącymi informacjami o spadku liczby urodzeń. W niektórych (białych) krajach zapowiadającym wręcz wymieranie narodów. W tej sytuacji jest np Litwa, Rosja,Łotwa, Rumunia, no i także Polska (informacje o tych sprawach p. notka 1067, 1458). 

Przekornie przyszło mi na myśl, czy tu przypadkiem nie leży ratunek dla białej rasy? Gdyby tak kilka wulkaników uruchomić w Europie. Kto wie, może sprawa by się poprawiła... Nie trzeba by wtedy opodatkowywać bezdzietnych panów, jak to proponują niektórzy politycy w Polsce. 


A tymczasem 'Macierzyństwo Wyspiańskiego dla zachęty


i realny noworodek..

[QZE07::118];[QEP83::017]
  w sieci 13.9.2010; nr 2524

 

 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

(wybrane z publ. R. Antoszewskiego)

  Site Meter