Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok XI; No 2496

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

 

Kwiatki polityczne.

 

.

Uwaga, niewybuch! (w szambie).

W październiku ubiegłego roku, kiedy wybuchła afera hazardowa,  jeden z posłów w przystępie poetyckiej weny, wprawdzie  rynsztokowej,  nazwał pracę nad ustawami hazardowymi granatem wrzuconym do szamba.
Tak się stało, że tenże poseł Mirosław Sekuła (PO) stał się przewodniczącym Komisji Hazardowej. 
Po wielu burzliwych sesjach, na tyle burzliwych, że Sekuła aż czekoladki przyniósł jako przeprosiny za trudności sprawiane kolegom, Komisja hazardowa uznała, że winę za chaotyczne i nieprzejrzyste prace na ustawą ponosi Ministerstwo Finansów, a politycy PO nie byli zaangażowani w nielegalny lobbing. Ustalono także, że nie można wskazać, kto był źródłem przecieku o akcji CBA.
(4.8.10)
Co więcej, zdaniem posła Sławomira Nowaka (PO) "Posłowie PiS dostali polityczne rozkazy, żeby z komisji hazardowej uczynić taką maczugę do walenia Platformy i szukania dziury w całym."
W czwartek członkowie komisji hazardowej przyjęli raport końcowy z jej prac, którego autorem jest Mirosław Sekuła. Dokument został przegłosowany czterema głosami posłów PO i PSL. Przeciw byli posłowie PiS oraz SLD.
"Blokuję tę sprawę dopłat od roku, to wyłącznie moja zasługa" i "na 90 procent, Rysiu, załatwimy" - te słowa nie miały znaczenia dla posłów PO i PSL, którzy przegłosowali raport komisji. Wynika z niego, że politycy Platformy nie brali udziału w nielegalnym lobbingu ws. ustawy hazardowej.
(5.8.10).

Tak więc wygrała prawdziwa demokracja, oczywistość można demokratycznie przegłosować. Granat nie wybuchł. Niewybuch pozostał w szambie. 
Czy, kiedy i pod kim wybuchnie, nie wiadomo. A może jednak wybuchnie? 
Pożyjemy, zobaczymy...

 

[QZE07::106];[QEP82--kwiatki]
w sieci 14.8.2010; nr 2496

 

 


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

  Site Meter