Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok XI; No 2484

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

          

Jedno zdumienie dziennie...

 
.

Problem opieki nad emerytami rozwiązany.

OK, jesteś emerytem i rząd mówi, że nie ma dla ciebie miejsca w domu starości - co robisz?
Oto praktyczne i tanie rozwiązanie, ważne dla USA, AUS, NZ, może też dla RP, jak dobrze pójdzie..
Nasz plan: dajemy każdemu kto ma 65 lat lub więcej pistolet i 4 kule ( może być jeden tani kałasznikow z demobilu jakiejś bandy narkotykowej z niepełnym magazynkiem). Możesz zastrzelić 2 Posłów i 2 Ministrów (z kałasznikowem można więcej), ale wystarczy ich tylko ciężko zranić. Oczywiście to znaczy, że idziesz do więzienia.
Będziesz tam dostawał trzy zdrowe posiłki dziennie, miał dach nad głową, ogrzewanie i opiekę zdrowia na całe życie, o  jakiej  można tylko marzyć.
Potrzebujesz zęby? nie ma problemu, okulary? fraszka, wymiana biodra? też do załatwienia, nerki? płuca? serce? A jeśli coś spartaczą masz zapewniona rekompensatę wystarczającą dla ciebie i rodzinki na wiele lat. 
Z dużymi ułatwieniami możesz studiować, nawet na poziomie uniwersyteckim (w NZ jeden z naszych krajanów ukończył studia zawodowe). Więzienia mają bobrze wyposażone biblioteki. 
Wszystko więc, co w życiu potrzebne, masz zabezpieczone. (I twoje dzieci mogą przyjechać i odwiedzać cię tak często jak to robią teraz).  A jeśli nadzorca lub komendant będzie chciał łapówki (w NZ mało prawdopodobne) - jeden gryps wystarczy, a zajmą się tobą dziesiątki organizacji zajmujących się twoimi prawami jako człowieka. 
I kto będzie za to płacił? Nie twoja sprawa, nic cię to nie obchodzi. 
Zapłaci ten sam rząd który ci właśnie powiedział, że go na to nie stać aby dać ci  miejsce w domu opieki nad starszymi!! I niech spróbuje tu coś makierować! Od razu zajmą się specjaliści ze Strassburga czy ONZ. 
I ba uzupełnienie, jako więzień nie musisz płacić podatku dochodowego ani VATu czy GSP, itp.
CZY TO NIE JEST PIĘKNE???

podrzucił Klimek, pokiełbasił niecoRA
[QZE07::099];[QEP82::036]

w sieci: 31.7.2010; Nr 2484

 

 


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

  Site Meter