Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok XI; No 2461

Zestawienie tematyczne prowadzone na bieżąco

Kwiatki publicystyczno-polityczne (2)

 
.

- Jarosław Kaczyński powie wszystko, zdradzi każdy ideał i każdego polityka, byle tylko dorwać się do władzy. A jego polityka to zadłużyć się, postawić się, nadąć się, a po nas choćby potop - grzmiał Radosław Sikorski na wiecu Bronisława Komorowskiego. - Kaczyńskiego nigdy nie podniecała misja pomocy słabszym. (...) Fascynuje go siła - dorzucił Donald Tusk. Sam kandydat PO był mniej bojowy, poinformował za to, że zostanie dziadkiem.
tvn24 2.7.10 [QEP81::191]

Wypowiedzi mogące budzić przerażenie. Ten sam język, ci sami ludzie, 
Tyle tu nienawiści i pogardy. Taka sama nagonka jak przed Smoleńskiem!

Bójka na wiecu Komorowskiego!
na sygnale 2.7.10

We Wrocławiu we wtorek odbył się wiec kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Przybyło na niego ponad tysiąc zwolenników jego kandydatury. I pewnie wszystko potoczyłoby się spokojnie, gdyby nie postanowili go również odwiedzić członkowie Młodych Demokratów. Spór był tak gorący, że interweniować musiała policja!
Fakt 2.7.10

Trzej oficerowie rosyjskiego MSW zostali odznaczeni przez polskie MSWiA medalami “za zasługi dla policji” – za pracę i współdziałanie z polskimi ekspertami w czasie śledztwa dotyczącego katastrofy pod Smoleńskiem.
Dokument w sprawie przyznania odznaczeń minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller podpisał 24 czerwca. Srebrny medal otrzymał Piotr Popow, a brązowe – Roman Tierientiew i Michaił Waśkow.
Jak poinformowała rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak, Rosjanie zostali odznaczeni za działania, które podjęli po katastrofie prezydenckiego samolotu Tu-154 – m.in. za pomoc polskim ekspertom, którzy pracowali na miejscu katastrofy oraz za pomoc rodzinom ofiar, które przyleciały do Moskwy w celu identyfikacji ciał.
PAP czerwiec 2010

Jarosław Kaczyński pytany o to, co go zaskoczyło podczas ostatniej debaty przed niedzielną drugą turą wyborów prezydenckich, stwierdził, że "może Palikot przed budynkiem telewizji". Przyjaciel Bronisława Komorowskiego próbował wesprzeć swojego kandydata, próbując dostać się przed budynek TVP w towarzystwie orkiestry.
Bronisław Komorowski stwierdził, że jest gotowy przeprosić Kaczyńskiego za "nieopatrzne" wypowiedzi Janusza Palikota o "wypatroszeniu" prezesa PiS.
Nasza Polska 1.7.10

Chcesz sprawdzić rozkład koncertów, wpisujesz w Google hasło "Open'er", a na szczycie listy linków pojawia się odnośnik do wyborczej strony kandydata Platformy Obywatelskiej i tekst: "Bronisław Komorowski Życzy Dobrej Zabawy. Zagłosuj w wyborach 4 lipca". Jeszcze ciekawszym skutkiem owocuje wpisanie w wyszukiwarce nazwiska kontrkandydata Komorowskiego. Na frazę "Jarosław Kaczyński" Google osądza: "Komorowski wygrał debatę".
To nie jedyna reklama, którą w Google wykupił sztab Bronisława Komorowskiego. Pierwsze miejsce w wynikach wyszukiwania gwarantują kandydatowi również takie hasła jak "wybory", "debata" czy "prezydent".
Gdy w Google wpiszemy chociażby to ostatnie, możemy przeczytać "Prezydent - gwarant ładu Państwa. Głosuj na Bronisława Komorowskiego!".
tvn24 1.7.10

Myślę, że trzeba z pokorą czekać na głosowanie - mówi w rozmowie z Faktem kandydat PiS na prezydenta, Jarosław Kaczyński.
PAP 2.7.10

Komorowski: Jestem pewny, że wygram!
Wygram. Wierzę w mądrość Polaków. Nie biorę pod uwagę zwycięstwa Kaczyńskiego. Mogę powtórzyć - jestem pewny, że wygram - mówi w wywiadzie dla Faktu Bronisław Komorowski, kandydat PO na prezydenta
Fakt.pl  2 lipca 2010

w sieci 2.7.2010; pig. 4; nr 2460


 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

  Site Meter