Kurioza naukowe / Scientific curiosities ISSN 1176-7545; rok XI; No 2452

           

Jedno zdumienie dziennie... 

 zestawienia tematyczne 

.

 

Bóg jest dobry na wszystko.

Na całe życie świadkowie i uczestnicy ostatniej wojny zapamiętali niemieckie "Gott mit uns." - Bóg z nami. Widniało ono na sztandarach, sygnetach, tatuażu, w herbach, na broni, a nawet na paskach niemieckich żołnierzy.

 

Szczególnym urokiem odzaczała się klamra na pasach SS. 

Już w r. 1709 Fryderyk Wielki zamieścił 'Gott mit uns' w herbie Prus. Na kaiserowskim sztandarze widniało od 1870 roku to samo haslo.

Nie był to jednak wcale wynalazek ani niemiecki, ani hitlerowski. 
Biblijne 'Immnuael", czy rzymskie zawołanie wojenne "Nobiscum deus" znane są od tysiącleci, a koran był nawet na dzidach muzułmańskich wojowników dosłownie, jako książeczka!
Hymny wielu państw powołują się tradycyjnie na Boga, "God save the Queen", albo carskie "Боже, Царя храни!".
Znane są też nowsze i najnowsze metody zaprzęgania Boga do usług militarnych. Oto opisywany w prasie celownik używany przez Armię USA w Iranie. Widnieją na nim odsyłacze do Biblii w rodzaju: "JN8:12" (w polskim zapisie: J 8,6), czyli sygnatura biblijna, odsyłająca do wersetu z ewangelii sw. Jana - rozdział ósmy, wers 12 ze słowami Jezusa: " ja jestem światłością świata. Kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia". Bogobojny żołnierz przed oddaniem strzału może szybciutko zajrzeć do Biblii, która jest zresztą zawsze pod ręką. Trzeba zauważyć że metody inkwizycji czy konkwisty były bardziej humanitarne, przed spaleniem lub zarżnięciem przeciwnika oferowano zwykle chrzest. Teraz nie ma na to czasu. 

Jednym z najbardziej wzruszających sposobów na Boga jest "Modlitwa za prezydenta Rosji" z prośbą, by wrogowie "Dmitrija i Władimira" zostali zniszczeni "jak proch na wietrze", i żeby Bóg zesłał archanioła "na pomoc sługom swoim, Dmitrijowi i Władimirowi", by chronić ich "przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi". Niech ich wrogowie "staną się jako owce, niech będą zniszczeni jak proch na wietrze". 

Są to cytaty z książeczki rozdawanej dzieciom na imprezie zorganizowanej przez religijne organizacje w Petersburgu i przez Zgromadzenie Parlamentarne Wspólnoty Niepodległych Państw (1.6.2010) (skądś my znamy to Zgromadzenie..!).
Wniosek jest jasny, ani z Amerykanami, ani z Rosjanami nie ma co zadzierać.. Bozia da nam po łbie..

[QZE06::061];[QEP71::066]65a;[QEP81::162]74;[QEP76::162];ART44003
w sieci 26.6.2010; uzup. 1.7.2010; No 2452

 

 

witrynę prowadzi
© R. Antoszewski
Titirangi, Auckland, 
Nowa Zelandia

(wybrane z publ. R. Antoszewskiego)

  Site Meter